Konya Çocuk Psikoloğu Günlüğü

Konya Çocuk Psikoloğu Günlüğü: Konya Klinik Psikolog sitesi olarak bu yazımızda Konyada çocuk psikoloğu arıyorum diyenler için nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında kısa ve öz bilgiler vermeyi amaçlamaktayız. Günlükler şeklinde hazırlamış olduğumuz yazı dizimizin ikincisi Konyada Çocuk Psikoloğu Günlüğü. Öncelikle hangi durumlarda Konyada Çocuk Psikoloğu ’na başvurmalısınız? Bu sorunun cevabını bilmeniz için Çocukluk döneminde meydana gelen davranış bozukluklarını bilmeniz çok önemlidir. ‘Konyada Çocuk Psikoloğu arıyorum’ diyenlere bu davranış sorunlarının bir listesini aşağıda maddeler halinde özetliyoruz.

Çocuklarda görülen davranış sorunları

 1. Alt ıslatma
 2. Dışkı kaçırma
 3. Tırnak yeme
 4. Parmak emme
 5. Korkular
 6. Yeme bozukluğu, iştahsızlık
 7. Uyku sorunları
 8. Tikler
 9. Pika (Yenmeyecek şeylerin yenmesi)
 10. Saç yolma
 11. Hiperaktivite
 12. Dikkat eksikliği
 13. Kekemelik
 14. Otizm
 15. Öfke
 16. Yalan söyleme
 17. Çalma
 18. Kardeş kıskançlığı
 19. Okul fobisi
 20. Ayrılma korkusu
 21. Evden kaçma
 22. Okuldan kaçma

Konya Çocuk Psikoloğu Günlüğü

Öncelikle Çocuk Psikologları belirli sorunlarda daha çok aileye danışmanlık hizmeti vererek sorunun çözümüne gitmektedir. Fakat kimi sorunlar vardır ki direk olarak çocuk ile çalışmak gerekebilir. Bu nedenle kimi zaman Konya Çocuk Psikologu aile içi iletişim, eşler arası problemler, aile içi travmalar, geçmiş sorunların bugüne taşınması ve pek çok özel şeyler dahil pek çok soruyu aileye yöneltebilmektedir. Ailelerin bu konuda savunmacı bir tutum geliştirmemeleri ve uzmanın çocuğa yardımcı olmak maksadıyla bu soruları yönelttiğini bilmeleri gerekmektedir. Unutmayınız ki aslında çocuklarda meydana gelen sorunlu davranışları tetikleyen bir travma her zaman vardır. Bunu kimi zaman aile bilmekte, kimi zaman da bilememektedir. Bunun nedeni ise ailenin çocuk dünyası hakkındaki sınırlı veya hatalı bilgisidir diyebiliriz. Örneğin biz yetişkinlerin dünyasında son derece normal olan şeyler çocukların dünyasında travmatik deneyimler haline gelebilmektedir. bize komik gelen bazı şakalar çocuklarda fobi tetikleyicisi olmaktadırlar.

Çocuğunuzda yukarıda belirtmiş olduğumuz sorunlu davranışlar var ise bir uzmandan yardım almanızı öneririz.

Konyada çocuk psikoloğu arıyorum diyenler, çocuk dünyası hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki linkten bilgi alabilirler. Kısaca çocukların 6 yaşına kadar geçirdikleri kritik gelişim dönemeçlerini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Yazımız uzun olduğu için sabırla okumanızı öneririz.

Çocuk dünyasından yetişkin dünyasına yolculuğun anatomisi

Hakan TOKGÖZ

Konya – Klinik Psikolog

05511116504

Leave a Reply

Call Now Button
Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog Konya psikolog