Konya Psikolog – Çocuk Psikoloğu – Ergen Psikoloğu

Uzman Klinik Psikolog eşliğinde Konya Psikolog ve Psikoterapi Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik olarak psikolojik yardım hizmeti verilmektedir. Çocuklara yönelik olarak verilen hizmetlerde özellikle anne babalara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti ön plana çıkmaktadır. Çocuk psikolojisi, çocuklarda uyum sorunları ve davranış sorunları konularında verilen danışmanlık hizmetinin yanında gelişim özellikleri itibariyle hangi yaşta ne gibi kritik dönemeçlerden geçildiği yönünde bilgiler aileyle paylaşılmaktadır. Çocuğa verilebilecek en önemli psikolojik destek hiç şüphesiz aileye bu konuda danışmanlık hizmeti vermekten geçer. Tırnak yeme, uyku ve beslenme sorunları, istismar ve ihmal, kardeş kıskançlığı, cinsel gelişim, korkular, okul sorunları, ayrılma kaygısı vb. konularda çocuklara yönelik hizmet verilmektedir.

Ergenlik Dönemi – Konya Psikolog

Konya Psikolog ve Kişisel Gelişim Merkezi olarak ergenlere yönelik olarak verilen hizmetler arasında hiç şüphesiz en sık rastladığımız sınav kaygısı konusu gelmektedir. Gelişim dönemleri itibariyle hayatlarının inişli-çıkışlı bir döneminde olan gençler aynı zamanda bir de üniversite sınavı ile karşılaşmaktadır. Bu durumda da hayatları için son derece büyük bir öneme sahip olan bu sınava karşı kimi zaman normalin çok çok üzerinde kaygı tepkisi geliştirebilmektedirler. Ayrıca aile içi çatışmalar, depresyon, kaygı bozukluğu, fobiler, panik ataklar, motivasyon ve çalışma disiplini vb. sorunlar da ergenlerle merkezimizde çalışılan konular arasındadır.

Konya Psikolog

Konya Psikolog

Konya Psikolog ve Kişisel Gelişim Merkezi’nin yetişkinlere yönelik hizmetlerinin başında aile danışmanlığı ve bireysel psikolojik danışma gelmektedir. Evlilik öncesi danışmanlık, aile danışmanlığı, depresyon, panik atak, kaygı bozukluğu, travmatik yaşantılar, sosyal fobi, özgül fobi,  cinsel sorunlar vb. konularında hizmetler verilmektedir.

Uzman Psikolog eşliğinde merkezimizde Regresyon, Bilinçaltı Temizleme EMDR, Cinsel Danışmanlık, Aile ve Evlilik Danışmalığı, Bireysel Psikolojik Danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

EMDR Terapisi – Konya Psikolog ve Psikoterapi Merkezi

Tüm psikolojik problemlerin kaynağı olarak geçmişte yaşanmış travmatik yaşantıları gören EMDR terapisi günümüzün en hızlı ve etkili terapileri arasındadır. Türkiye’de EMDR terapisini uygulayabilmek için uluslararası kuruluşlarca yetkilendirilmiş olan Emre KONUK’dan bu eğitimi alma zorunluluğu vardır. EMDR uygulayan tüm uzmanlar sertifika sahibidir. Konya’da EMDR terapisi uygulayan pek çok uzman bulunmaktadır.

Cinsel Terapi

Cinsel sorunlarla ilgili olarak hizmet veren merkezimizde uzman psikoloğumuz CİSED Cinsel Terapi eğitimi almıştır. Özellikle kadınlarda ilişkiye girememe, ilişkide kasılmalarla karakterize Vajinismus terapisi ve erkeklerde erken boşalma konularında çalışmalar yapmaktayız. Konya’da Cinsel Terapi yardımı almak isteyen, Cinsel Terapist arayışı içinde olanlara Uzman Psikolog eşliğinde hizmet vermekteyiz.

Bireysel Terapiler

Bireysel psikoterapi konusunda çalışma alanı çok geniş ve çeşitlidir. Depresyon, panik atak, kaygı bozukluğu, sosyal fobi, özgül fobi, duygusal sorunlar, ilişki sorunları, travmatik yaşantılar vb. pek çok konuda Uzman Psikolog tarafından hizmet verilmektedir. Konya’da Psikolog arayışı içinde olanlar için bu konuda yazılmış makalelerimizi okumanızı öneririz.

Regresyon ve Bilinçaltı Temizleme

Bugünün problemlerinin kökeninde erken dönem yaşantıları bulunmaktadır. Çoğu zaman kişi, kendisi dahi farketmediği geçmiş travmalarının kurbanı olmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanılan Regresyon ve bilinçaltı temizleme teknikleri çok daha hızlı ve etkili sonuçlar verebilmektedir. Klinik Psikolog eşliğinde bilinçaltının derinliklerinde var olan temel problemlerden kurtulmak mümkün.

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı hizmeti verilen merkezimizde çiftlerle çok gerek görülmedikçe bir arada görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Eşler arası iletişim sorunları, duygusal sorunlar, aile içi çatışmalar vb. pek çok konuda ailelere destek vermekteyiz. Konya’da Aile Danışmanı arayanlar için yazmış olduğumuz makaleler için tıklayınız.

Diploma ve Sertifikalar için tıklayınız.

Hakan TOKGÖZ

Uzman Klinik Psikolog – Konya

hakantkgz@gmail.com

05511116504