Konya Psikolog Ücretleri – Psikolojik Danışman Ücretleri

Konya Psikolog Ücretleri

Konya Psikolog Ücretleri – Psikolojik Danışman Ücretleri. Konya Psikolog sitesi olarak yazı dizimize Psikolog Ücretleri yazısıyla devam ediyoruz. Psikolog arıyorum diyen kişilerin neredeyse tamamına yakınının aynı zamanda Psikolog seans ücretini de merak ettiğini görmekteyiz. Şüphesiz bunun en önemli nedeni maliyet hesabıdır. Tecrübelerimiz de gösteriyor ki en meşhur soru; ‘Kaç seans sürer?’ sorusudur. Doğal olarak yardım almak isteyen kişiler toplamda ne kadar maliyetli olacağını hesaplamak istemektedirler. Fakat psikolojik yardım süreci önceden kesin bir şekilde seans sayısı vermeye uygun bir yardım süreci değildir. Bunun en önemli nedeni ise her kişide süreçlerin farklı işlemesi ve her insanın farklı bir dünyasının olmasıdır.

Konya psikolog ücretleri yazımızda Konya ‘daki Psikolog ücretlerini ve Psikolojik Danışman ücretlerini alt ve üst sınır açısından değerlendirmektir. Konya ‘daki psikolog ücretleri genellikle 300-750 TL arasında değişmektedir. Her seans için bu ücretlendirme geçerlidir. Kimi zaman insanlar tıpkı hastanedeki gibi belli bir süre içerisinde tekrar geldiğinde ‘Kontrol’ düşüncesi ile ücret alınmayacağı düşüncesindedirler. Bilinmelidir ki her seans için bu ücretlendirmeler geçerlidir. Konya Psikolog Ücretleri de tıpkı Türkiyenin diğer şehirlerindeki gibi her seans için geçerlidir.

Seans ücretlerinin belirleyicisi nedir?

Şüphesiz en önemli belirleyicisi Psikoloğun ya da Psikolojik Danışmanın almış olduğu eğitimler ve sertifikalardır diyebiliriz. Bunun yanında psikolog ya da Psikolojik Danışmanın tanınırlığı ve popülerliği de en önemli etkenler arasındadır. Reklamlar ve tavsiyeler de önemlidir.

Konyanın en iyi Psikoloğu – Psikolojik Danışmanı kimdir? 

Her şeyden önce belirtmek isteriz ki ‘İyi Psikolog’ kavramı görece bir kavramdır. Yani kişiden kişiye değişebilmektedir. Pek çok kişi bulunduğu il için en iyi psikolog araması yapabilmekte ve bu sonuçlar doğrultusunda ulaştığı uzmanı en iyiler arasında algılama eğilimine girmektedir. Bu, tamamen yanlış bir tutumdur. Her şeyden önce psikolojik yardım almak isteyen bireyler uyum sağlayabildikleri ve kendilerini anladığını hissettikleri uzmanla yollarına devam etmelidirler. Psikolojik yardım sürecinde en önemli şey budur.

Konya Psikolog Ücretleri – Psikolojik Danışman Ücretleri

Psikolojik yardım alacağınız uzmanın eğitimi ve sertifikaları da hiç şüphesiz önemlidir. Psikoloğun ya da Psikolojik Danışmanın kullandığı teknikler ve terapi modelleri konusunda yetkin olduğunu belirten belgelerinin olup olmadığına özen gösteriniz.

Konya Psikolog Ücretleri – Psikolojik Danışman Ücretleri isimli yazımızı bitirirken küçük bir uyarıda bulunmak istiyoruz: Başvurduğunuz uzmanın Kendisini takdim etmiş olduğu ünvanlar konusunda belgesinin olmasına dikkat ediniz.

Hakan TOKGÖZ

Konya Klinik Psikolog

0551 111 6504

Hipnoz Terapisi ve Kullanıldığı Alanlar

Fobi Terapisi Üzerine

Leave a Reply

Call Now Button