Konya Vajinismus Terapisi Günlüğü

Konya Vajinismus Terapisi Günlüğü

Vajinismus TerapisiKonya Cinsel Terapi yazı dizimize Konya Vajinismus Terapisi Günlüğü isimli yazımızla devam ediyoruz. Bu yazımızda Konya’da Vajinismus sorunu yaşayan çiftlere önemli bilgiler vermeyi amaçlamaktayız. Dikkat ederseniz Vajinismus sorunu yaşayan bayanlara bilgi vermeyi amaçlamaktayız ifadesini kullanmadık. Çünkü bütün cinsel sorunlara çiftin sorunu gözüyle bakıyoruz. Ne Vajinismus sadece kadının sorunudur, ne de erken boşalma sadece erkeğin sorunudur. Konya Vajinismus Günlüğü yazımızda neler bulabileceksiniz:

Vajinismus belirtileri, Konya’da Vajinismus sorunu yaşayan kadınların düşünceleri, Konya Vajinismus terapisi hakkında ve terapinin amaçları hakkında bilgiler, Vajinismus hakkında üretilen hatalı bilgiler, Konya Vajinismus Merkezi Çalışma prensipleri, Konya’da Vajinismus sorunu yaşayan kadınların gerçek dışı korkuları, Konya’da Vajinismus Terapisi için Psikolog arıyorum diyenler için öneriler ve uyarılar.

Konya’da Vajinismus Terapisti, Psikoloğu arıyorum diyenler için Cinsel Terapi süreci hakkında da bazı bilgiler vererek bu konuda yardım almayı düşünenlere yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir? – Konya Vajinismus Terapisi Günlüğü

Belirtmek isteriz ki Vajinismus, sadece vajina bölgesinde oluşan kasılmalardan müteşekkil değildir. Kasılma, kadının tüm vücuduna yayılmıştır. Kısaca Kasılma-Engel-Korku üçlemesi şeklinde oluşan bir döngüden bahsedebiliriz. Kasılma; Kadının bütün bedenine yayılmış bir kasılmadır. Engel; Penisin, Vajinaya girişinde oluşmaktadır. Korku ise daha sonraki cinsel birleşme denemelerinde de aynı sorunu yaşama kaygısı, korkusudur.

Vajinismus Hurafeleri – Konya Vajinismus Terapisi Günlüğü

Vajinismus hakkında üretilen yanlış bilgilerden en önemlisi, yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi Kadının başaramadığı, beceremediği bir durumdur görüşüdür. Vajinismus, kadının beceri eksikliğinden kaynaklanan bir cinsel sorun değildir. Vajinismus sorunu yaşayan kadın, cinsel ilişkiden kaçmak için, eşiyle birlikte olmamak için böyle bir durumu bilinçli olarak yaşayan bir kadın değildir. Vajinismus, tıpkı diğer fizyolojik ya da psikolojik sorunlar gibi değerlendirilmelidir. Sanki kadının elindeymiş, biraz kendisini zorlasa olurmuş düşüncesi son derece hatalıdır. Böylesi bir yaklaşım durumunda kadının vajinismus sorununda azalma değil artma söz konusudur.

Kadının Kabusu – Konya Vajinismus Terapisi Günlüğü

Vajinismus sorunu yaşayan kadınların da kendi ürettikleri yanlış düşünceler vardır. Cinsel birleşmeyi adeta efsanevi ve masalsı birer zorluğa dönüştüren bu düşünceler kadınların kabusudur adeta. Örneğin; Pek çok kadın, çok canının yanacağını, aşırı derecede fazla kanamanın olacağını düşünebilmektedir. Bu yersiz düşünceler, doğal olarak yersiz korkuları ve kaygıları da beraberinde getirmektedir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların kaygı düzeyleri çok yüksektir.

Konya Vajinismus Terapisi Hakkında

Pek çok çiftin korkulu rüyası olan bu cinsel problem, aslında yardım alındığında kesin olarak çözülebilen bir problemdir. Konya’da Cinsel Terapist yardımıyla bu sorun yaklaşık olarak 10-12 seans içerisinde çözülebilmektedir. Kritik olan nokta ise çiftlerin mutlaka ama mutlaka Uzman Psikoloğun verdiği egzersiz ve ödevleri yapmaları gerekmektedir. Cinsel Terapi desteği alan çiftleri bilmelidir ki bütün sorumluluk tamamen çifte aittir. Uzman Psikolog tarafından verilen önerilerin harfiyen yerine getirilmesi son derece önemlidir.

Cinsel Terapinin Amacı – Konya’da Vajinismus

Öncelikle cinsel terapinin ilk adımı cinsellikle ilgili bilgilendirme yapılmasıdır. Ne yazık ki cinsel konularda yeterli derecede bilgi sahibi olmamak nedeniyle pek çok cinsel problem, yıllarca çiftler tarafından yaşanabilmektedir. Cinsel terapinin bir diğer amacı da özellikle ağrıya değil hazza odaklanmaktır. Ayrıca az önce de belirttiğimiz gibi verilen egzersizlerin önemi çok büyüktür. Cinsel Terapinin nihai amacı şüphesiz çiftlerin daha nitelikli bir cinsel yaşama kavuşmalarıdır.

Konya’da Cinsel Terapist Arıyorum Diyenler İçin Öneriler!

Konya’da Vajinismus ya da başka sebeplerden dolayı Cinsel Terapist arıyorum diyenlerin mutlaka yapması gerekenlerden belki de en önemlisi gittikleri uzmanın ünvanını belgelendirebilmesidir. Diğer bir önemli husus da Ücret konusudur. Cinsel Terapiler de diğer tüm terapiler gibi seansların belirli bir ücret karşılığında yürütüldüğü bir terapidir. Fakat sadece Vajinismu Terapisinde bu durum değişebilmektedir. Pek çok uzman Vajinismus Terapisi için ücret peşin olarak çalışabilmektedir.

Hakan TOKGÖZ

Klinik Psikolog – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist – Konya

hakantkgz@gmail.com

05511116504

Tavsiye Link: 

https://optimumailedanismanlik.com/konya-vajinismus-terapisi/

Leave a Reply

Call Now Button